LV RU
   
Pašreiz grozs ir tukšs

 

Nacionālais karogs ir viens no svarīgākajiem valsts atribūtiem kompelktā ar tādiem simboliem kā valsts ģērbonis, himna, nacionālā valūta. Karoga simbolika mums var parādīt valsts raksturu, politisko stāju kā arī nacionālās īpatnības.

 

Nacionālais karogs – tas kopumā ir suverēnas valsts simbols, neatkarīgi no tā, cik tautību pārstāvji apdzīvo šīs valsts teritoriju. Valsts iekšienē tas simbolizē valsts varu visā tās teritorijā un ir obligāts atribūts valsts iestāžu ēkām, oficiālajām rezidencēm, u.c.. Ārpus valsts robežām valsts karogs prezentē valsti un pārstāv tās intereses starptautiskā mērogā.

 

Starpautisku pasākumu norises vietās, pēc starptautiski pieņemtiem noteikumiem visu pārstāvēto valstu karogi tiek izvietoti anglisko nosaukumu alfabētiskā kārtībā, vienā rindā vai pusapļa formā, secībā no kreisās uz labo pusi.

 

Latvijā valsts karogs ar Latvijas ģērboni un himnu ir valsts varas simbols. Latvijas valsts karogs ir tumši sarkans ar baltu līniju vidū. Līniju proporcijas – 2:1:2, garuma, platuma proporcijas – 2:1.

 

  Latvijas valsts karogam ir īpašs – tumši sarkanas krāsas tonis – karmīns, kuru pasaulē dēvē arī par „Latvijas sarkano". 1995. gada 11. aprīlī heraldiskā komisija noteica Latvijas karoga krāsu atbilstību pēc krāsu skalas. PANTONE 1807C – sarkanā krāsa; PANTONE White – baltā krāsa.

 

Pie mums Jūs varat iegādāties jau gatavus Eiropas Savienības, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas karogus, kā arī pasūtī jebkuras citas valsts karogu.

 

Vēlos pasūtīt

 

Tālrunis: +371 22008060, info@flags.lv